Istnieje wiele czynników, które powodują występowanie kurzych łapek, a także takich, które przyśpieszają je i sprawiają, że szybciej są widoczne na skórze. Jednym z nich są uwarunkowania genetyczne, co można rozumieć jako typ urody, który dziedziczymy. Geny decydują o tym, że intensywność tego typu zmian jest większa niż u naszych rówieśników. Z drugiej strony, świadomość uwarunkowań genetycznych powinna skłaniać do intensywnych działań pielęgnacyjnych.

Szkodliwość promieniowania słonecznego w walce z kurzymi łapkami

Uznano je za jeden z najważniejszych czynników powodujących zmarszczki. Nadmierne opalanie powoduje, że włókna kolagenowe stają się mniej wytrzymałe, skóra traci jędrność i sprężystość, przejawia również objawy znacznego odwodnienia. Mechanizm fotostarzenia skóry działa destrukcyjnie, uwidaczniając się w dość gwałtowny sposób w okolicach 40. roku życia. Osoby decydujące się na kąpiele słoneczne powinny stosować kremy z wysokim filtrem UV. Niestosowane odpowiednich preparatów powoduje także pojawienie się zmarszczek na czole.

Zmęczenie i niewłaściwa dieta

Powstawaniu kurzych łapek sprzyja także brak snu, ciągłe zmęczenie oczu, powodowane między innymi długotrwałą pracą przed komputerem lub inną, która naraża narząd wzroku na duży wysiłek. Dieta uboga w witaminy i minerały oraz niedostateczne nawilżenie skóry prowadzą do jej wysuszenia, co jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania kurzych łapek.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...