Na powstawanie zmarszczek mimicznych tego typu ma wpływ wiele czynników. Najpopularniejsze z nich są nie do uniknięcia, zważywszy na to, że główną przyczyną występowania kurzych łapek jest właśnie mimika.

Mimika twarzy i wiek, czyli to, czego nie możemy uniknąć przy usuwaniu zmarszczek

Mimika twarzy – mrużąc oczy, np. w wyniku rozmaitych emocji czy pod wpływem światła, przyczyniamy się do powstawania zmarszczek wokół oczu.

Wiek – wraz z upływem czasu tkanka staje się coraz mniej elastyczna i słabiej nawilżona, przez co kurze łapki, które powstają w wyjątkowo delikatnym obszarze twarzy, pogłębiają się.

Niewłaściwa pielęgnacja oraz niestosowana dieta

Tryb życia – niezdrowa dieta, używki, brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, za mało ruchu – to wszystko również ma wpływ na kondycję skóry.

Niewłaściwa pielęgnacja lub jej brak – bez zastosowania właściwych kosmetyków, poprawiających napięcie i nawilżenie tkanki, szybciej dostrzeżemy kurze łapki na twarzy.

Pamiętajmy, że na prawidłowe funkcjonowanie organizmu ma przede wszystkim wpływ to, co mu podajemy, dlatego starajmy się jak najdokładniej dobierać produkty i wartości odżywcze. Kurze łapki powstają również ze zmęczenia, dlatego prawidłowa ilość snu będzie z pewnością odpowiednia.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...