Kurze łapki czyli zmarszczki promieniste oka to jeden z najczęstszych problemów z którym spotykam się w codziennej praktyce. Kurze łapki to zmarszczki mimiczne – czyli takie które tworzą się na skutek pracy mięśni mimicznych twarzy, za ich powstawanie odpowiedzialny jest mięsień okrężny oka. Początkowo  pojawiają się przy uśmiechu czy mrużeniu oczu, z czasem zaczynają na stałe zarysowywać się w skórze.

Metody usuwania zmarszczek

Chcąc skutecznie pozbyć się kurzych łapek należy działać dwukierunkowo. Po pierwsze trzeba osłabiać funkcję mięśnia okrężnego oka a po drugie poprawiać jakość skóry wokół oczu. Osocze bogatopłytkowe dzięki czynnikom wzrostu stymuluje produkcję białek skóry (kolagenu i elastyny) oraz tworzenie się nowych komórek  z komórek macierzystych. Uzyskujemy znaczną poprawę jakości skóry wokół oczu, spłycenie zmarszczek oraz zmniejszenie cieni pod oczami.

Kwas hialuronowy jako dobra metoda na usuwanie zmarszczek

Zabieg polega na liniowym wypełnieniu zmarszczek promienistych oka kwasem hialuronowym. Efekty widoczne są zaraz po zabiegu i utrzymują się ok. 1 roku. W celu osiągnięcia najlepszych rezultatów dobrze jest 2 tygodnie przed zabiegiem wypełniania zmarszczek wykonać iniekcje z toksyny botulinowej typu A. Kwasem hialuronowym można najskuteczniej i w bezpieczny sposób wypełnić dolinę łez i pozbyć się na długi okres cieni pod oczami.

1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...